Electoral college members (delegates)

TO: ALL STUDENTS         

REF: ELECTORAL COLLEGE MEMBERS (DELEGATES)

The following is the list of students who applied for the Electoral College Membership (Delegates).

Each department should vote for three (3) delegates, one of which must be of the opposite gender.

HUMAN RESOURCE DEVELOPMENT (B107, B102)

S/NONAMEREG.NOGENDER
1.BRANAM KIPRUTOB107/0378G/19M
2RONALD MUTURIAB102/0140G/19M
3OGERA MARANGA STEPHENB107/0552G/16M
4YVONNE NKIROTEB107/0600G/20F
5ENOCK MUCHIRIB107/0513G/20M
6CYNTHIA NJERIB107/0556G/20F
7COLIN OCHAROB102/0219G/20M
8RONNEY CHUANYAB107/2038G/20M
9MACHARIA PRECIUOS NYAMBURAB102/0270G/20F
    10MITCHELE NTHAMBA MBITHIB107/0475G/17F

BUSINESS AND ECONOMICS (B100, B103, B104, B106)

S/NONAMEREG.NOGENDER
 HOLIFIELD MURIMI NJIRUB106/0435G/20M
 KABAKA GRACE WANJIRUB106/0480G/20M
 RHODA WAVINYA AMINGOB106/0418G/17F
 FAITH MUMBIB100/0104G/20F
 DENNIS KIBETB106/0331G/18M
 BIKO JOB KB106/0340G/19M
 ELIJAH MUTHUI MWANGIB106/0435G/17M
 NDUNGU KURIA SAMUELB106/0323G/18M
 KABAKA GRACE WANJIRUB106/0480G/20F

EDUCATION SCIENCE (E101)

S/NONAMEREG.NOGENDER
 NJERU THOMAS KIRANGIE101/0092G/16M
 VICTOR KIPKOECHE101/0817G/20M
 DENIS CHERUIYOT KIRUIE101/0606G/19M
 MUTINDA N. SHADRACKE101/0799G/20M
 MWANGI RUTHE101/0595G/18F
 SUSAN WANGUIE101/1270G/18F
 CHEBET REHEMAE101/0581G/18F

EDUCATION ARTS (E100, E109, E111)

S/NONAMEREG.NOGENDER
 COLLINS KIBETE109/1210G/20M
 WACHIRA JOSEPH MWANIKIE100/1331G/18M
 SARAH MORAAE111/1277G/20F
 MIKE O NYABWENGIE100/0529G/19M
 SOPHIA W. KARANJAE111/1275G/20F
 JUDITHCASTER NDANUE100/1102G/16F
 KOECH C. SHEILAE100/0532G/17F
 DICKSON OKOTHE111/1268G/20M
 PETER MUNYAO SAMSONE111/1251G/20M
 FAITH WAMBUI WAITHAKAE100/1998G/20F
 PETER JOSEPH MUGANEE100/0661G/20M
 BECKY VIVIAN OOKOE100/0885G/19F
 WAMBUA VIRGINIA MWENDEE109/1222G/20F
 NJERU EMMA IRENEE100/0523G/17F
 LINCOLN MUTUGI NJIRUE100/0448G/18M
 BENNEDICT KITHEKAE100/0259G/18M

SOCIAL SCIENCES (E105, E106, E107, E108)

S/NONAMEREG.NOGENDER
 CHERUIYOT SANG SHADRACKE106/0772G/19M
 KENETH KIPLANGATE107/0704G/19M
 CALVINRYAN OTIENOE106/0687G/19M
 PHILIP ONYANGO SISOE107/1089G/20M
 KOECH KIPLANGAT AMOSE107/1091G/20M
 MURIITHI FRED KINYUAE107/0676G/18M
 CAROLINE WANGUI ME106/0991G/20F
 FRACIA WANJIKU MUTHONIE106/0654G/19F
 DISHON GICHUKIE107/1052G/20M
 MELODIOUS NYATICH NYAMWAYAE107/1285G/18M
 HAMFFREY JOSEPH WARUIE107/0799G/17M
 GEORGE NDIRANGU WAHOMEE106/0944G/20M
 PEACE MAINA WANGUIE106/0932G/20F

TOURISM AND HOSPITALITY MANAGEMENT (B101, B105)

S/NONAMEREG.NOGENDER
 JOEL M. MWITHYAB105/0265G/18M
 PETER FELISTUSB101/0198G/20F
 SHARON AUMAB101/0121G/18F
 JACINTAR AWOURB101/0196G/20F
 EMMY JEPKOSGEIB105/0406G/17F

FOOD SCIENCE &NUTRITION AND AGRICULTURAL SCIENCES (A100, A101, A102, A103, A104)

S/NONAMEREG.NOGENDER
 AKINYI LILIAN ODUORA102/0068G/17F
 OWERE JAVAN OTIENOA102/0037G/20M
 SURVIVAL OTIENOA102/0066G/17M
 AMBROSE KIBETA102/0811G/17M
 KADIOLI KELVINEA102/0035G/17M
 DANIEL MAINAA101/0005G/20M
 ROSEMARY WANGUI IHOGOA103/0140G/16F
 JOSHUA ONGERA MIRERAA104/0134G/17M
 MURUNGU LEAH WAMUYUA101/0018G/20F
 PAUL MWANIKIA103/0088G/17M
 MARGARET PATIENCE OMONDIA101/0245G/17F

COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS (P100, P101, P108)

S/NONAMEREG.NOGENDER
 MBENGO JOHN KIRUGUP101/0874G/18M
 ESTHER WARUGURU KIMANIP101/0927G/17F
 GIDEON KIPYEGONP100/1946G/20M
 MARGARET WANJIRU NJAGIP108/1848G/20F
 MELVIN BARASAP101/1381G/20M
 JOSEPH ODHIAMBO OTIENOP100/0794G/18M
 SUSAN WANGAREP101/0870G/18F
 COLINS KIPCHUMBAP108/1279G/17M

MATHEMATICS (P102, P107)

S/NONAMEREG.NOGENDER
 ADERO VELAN OULAP102/0968G/17F
 GIDEON KIPRONO KORIRP107/1760G/20M
 NICHOLAS MWIRIGIP107/1770G/20M
 OWADE ABDUL MALIKP102/0971G/18M
 HELLEN KAVAYAP102/0968G/19F
 ALIPS WAFULA WANYONYIP102/1007G/19M
 KIMANI JOHNP102/1420G/20M
 MAKUNGU STACYP107/1227G/19F
 PAUL JOEL MUTUAP102/0892G/18M

 BIO-PHYSICAL SCIENCES (P104, P105)

S/NONAMEREG.NOGENDER
 OKOMBO JAVAN OTIENOP104/1064G/17M
 MWANGI ROBERT NJOROGEP105/1099G/17M
 OLAL DERRICK OCHIENGP105/1637G/20M
 CHEBII SANDRAP104/1075G/17F
 SUSAN WAMBUIP105/1083G/19F
 MUNYOKI ROSALIAP104/1061G/17F

BACHELOR OF SCIENCE (P106, P103)

S/NONAMEREG.NOGENDER
 OCHIENG VINCENT OTIENOP106/1677G/20M
 OMONDI PHELIXP103/1558G/20M
 MARYJOY AWINO ONYANGOP106/1157G/17F
 MWITA JOSEPH NSIKAP106/1094G/18M
 BRIAN OTIENOP106/1150G/17M
 VINCENT KIPKURUI BIIP106/1138G/17M
 AQUILA M. ONDARAP106/0165G/17M
 KOMEN KIPKAZI AMOSP106/1034G/18M
 JAMES MURIMIP106/0988G/18M
 JAMES M MUTUAP106/1483G/16M
 KEVIN UHURUP106/1134G/19M
 EVANS KIPCHUMBA KIPROPP106/1141G/19M
 DAVID NGUNJIRIP106/1687G/20M

NATURAL RESOURCES MANAGEMENT AND ENVIRONMENTAL STUDIES (N100, N101, N102, N104)

S/NONAMEREG.NOGENDER
 IRENE ANYANGO AGANGON101/0813G/17F
 NJERU NJERI BANCYN102/0845G/17F
 SAMUEL KIUNA WAMAINAN102/0838G/17M
 STEPHEN ODHIAMBON101/0812G/17M
 OMONDI MILTON OTIENON101/0827G/17M
 MARY MWANGI NJERIN101/0802G/17F
 KIMUTAI TONYN101/0824G/17M

NURSING (P109, P110)

S/NONAMEREG.NOGENDER
 FESTUS KIPTOOP109/1879G/20M
 FRANKLINE KIMUTAIP109/1325G/18M
 CHEGE ERNEST M.P109/1211G/18M
 PASCAL K. CHEPKWONYP109/1242G/18M
 CHEMUTAI SHARONP109/1887G/20F
 FAITH CHEPKEMOIP109/1221G/18F

Thank you

Prof. J. Mwaruvie

Returning Officer

Leave a Reply